Jean-Pierre Barbé, 85 jaar, is overleden.
Jean-Pierre, een inwoner van Boitsfort van jongs af aan, werd geboren in Watermaal-Bosvoorde op 22 augustus 1940.
Jean-Pierre werd lid van de Royal Racing Club de Bruxelles in 1954 en zijn imposante gestalte maakte hem tot kogelstoter (12,57 m) en discuswerper (39,80 m). Zijn betrokkenheid bij het Racing-leven was absoluut: op zeer jonge leeftijd werd hij lid van de Raad van Bestuur en vervolgens voorzitter van 1981 tot 2001.
Jean-Pierre stond bekend om zijn perfecte beheersing van de regels en was official bij de Franstalige Belgische atletiekbond, waar hij zelfs de rang van international bereikte. Trouw aan Racing was hij ook meer dan vijftig jaar lang official bij de club en volwaardig lid. Op professioneel niveau vervolgde hij zijn carrière met dezelfde nauwgezetheid als een registeraccountant.
Waar Jean-Pierre het meest bekend om stond was zijn gevoel voor humor. Hij had altijd wel een goede grap te vertellen aan de mensen die hij ontmoette en zijn ogen lichtten op als hij het effect zag op zijn publiek. Vandaag zijn het niet langer tranen van het lachen, maar tranen van verdriet dat hij er niet meer is.
Maar voor iedereen die hem kende, zal hij altijd aanwezig zijn in onze harten.
Dank je, Jean-Pierre, voor de liefde voor Racing die je ons hebt bijgebracht.
